Jdi na obsah Jdi na menu
 

Anděl 2010

Zpěvačka Ewa Farna (17) se už ve 14 letech stala objevem roku Českého Slavíka Mattoni 2006. Dnes je o tři roky starší a patří mezi nejuznávanější české zpěvačky. I proto byla po loňském triumfu, kdy se v Ceně akademie populární hudby Anděl stala zpěvačkou roku, požádána, aby letos tuto anketu moderovala. „Nemám strach. Budu sama sebou,“ svěřila se v rozhovoru pro Novinky Farna, která zavzpomínala i na svého expřítele Marcuse Trana.

Určitě. Jsou to úplně jiné role, já se na tu změnu těším.

Nebojíte se, že jako moderátorka selžete?

Nebojím, a možná právě proto, že nebudu přímo v roli moderátorky. Budeme na to dva a je obecně známo, že ve dvou se to lépe táhne. Navíc nejsme povoláním moderátoři a to je právě ta změna. Myslím, že možná právě proto si nás vybrali. Nebudeme ze sebe dělat zkušené moderátory, když nejsme. Nic neočekáváme, určitě proběhne hodně chyb a přeřeků, to je ale

S Tomášem Klusem se stali zpěváky roku a získali od akademiků cenu Anděla.

FOTO: Michaela Feureislová

Budete si sama psát scénář, nebo vám s tím někdo pomáhá?

S Tomášem připravujeme scénář, jenž budujeme na základech připravených Leškem Wronkou. Určitě nezaznějí naučené fráze, stereotypní či konzervativní hlášky. Jak je o Tomášovi známo, je básník a vtipálek, který si neskutečně hraje s češtinou a dokáže tímto vykouzlit mnohdy opravdu trefné komentáře. Já tam dodám zase něco svého a myslím, že výsledek bude zajímavý - přesvědčte se sami.

Znáte se dobře s Tomášem Klusem?

Nevzpomínám si přesně, kdy to bylo, ale nalézám ve své paměti situaci, kdy jsme hráli oba jako hosté CzechTalent Zlín a to jsme s kapelou poslouchali jeho vystoupení s myšlenkou: „Tak si jdeme poslechnout, co ten Klus hraje". Tudíž už byl v našem povědomí. Milé překvapení, je opravdu neskutečně talentovaný a troufám si říci, že jeho nejsilnější devizou, ačkoli je zpěvák, jsou texty a nápad. To samotné sdělení. Mám ráda jeho píseň Až… nebo třeba duet s Anet Langerovou Navěky.

Myslíte si, že vám to spolu půjde?

Doufám, že ano. Měli jsme už pár zkoušek a myslím, že to bude legrace. Tomáš, já i Anděl jsme více méně vrstevníci, takže si určitě budeme rozumět.

 

Příspěvky

Ewa Farna,Tomáš Klus -Anděl 2010

21. 2. 2011

 
Celý příspěvek | Rubrika: Anděl 2010 | Komentářů: 0
 

 


Poslední fotografieStatistiky

Online: 1
Celkem: 31133
Měsíc: 239
Den: 7